Harmonik Ölçümü

Harmonik Ölçümü

GEBZE HARMONİK firması olarak biz,

Elektronik cihazlarının oldukca bir hızla artması ile elektrik enerjisinin kalitesi günümüzde sıklıkla gündeme gelir oldu.Elektrik enerjisinin kalitesindeki en önemli unsurlardan biri harmoniklerdir. Harmonik akım veya gerilimin saf sinüs eğrisinden uzaklaşmasıdır. En önemli harmonik nedenlerini ŞUNLARDIR 

Güç elektroniği elemanları (Statik AC/DC güç dönüştürücüleri, doğrultucular),Ark ocakları ve elektroliz,Elektronik balastlar,Kesintisiz güç kaynakları,AC Hız kontrolü cihazları.

Harmonik akamlarını azaltmak icin filtreleme sistemleri vardır ,aktif filtre,pasif filtre ve karma filtre gibi,

nerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK)  standartlarında Toplam Harmonik Gerilim Bozunumu (THDV) %3, Toplam Harmonik Akım Bozunumu (THDI) %8 altında olması gerektiğini, üzerinde olması durumunda kompanzasyonu sisteminde kullanılan kondansatörler ile rezonansa girerek hem kondansatörlere hem de sisteminizdeki diğer yüklere zarar verebilecek duruma gelmektedir.

ÖZDİNÇ ELEKTRİK olarak devlet kurumlarına hem de özel sektör kuruluşlarına gerilim ve akım harmoniklerinin sistemlerine zarar vermeden önce tespit edilmesinde ve var olan harmonik türlerine göre çözüm sunma hususunda “Harmonik Analiz Ölçme ve Raporlama” hizmeti vermekteyiz. Ölçüm sırasında kullanılan “Enerji Analizörü”, Türkak tarafında akredite edilmiş kalibrasyon labratuvarları tarafından onaylanmıştır. Ayrıca  gerilim düşümü (sag), gerilim yükselmesi (swell), nominal değerde atlamalar(notch) ve kısa süreli gerilim kesintileri (outage) gibi güç kalitesi bozuklukların tespit edilmesi hususlarında Harmonik Analizi, Ölçme ve Raporlama hizmeti içerisinde sunulmaktadır.

gebze harmonik,gebze harmonik ölçümü,gebze harmonik firması,gebze harmonik filitreli kompanzasyon,gebze harmonik montajı,gebze harmonik onarımı,gebze harmonik bakımı,gebze harmonik sistemleri