Köşk Tipi Veya Mevcut Bina İcerisine Trafo Kurulum Hizmetleri

Köşk Tipi Veya Mevcut Bina İcerisine Trafo Kurulum Hizmetleri

TRAFO KURULUM FİRMASI

Yapmış oldugumuz keşife istinaden size en uygun trafo şalt malzeme secimini yaparak teklif aşamasında sunuyoruz.

Enerji müsaadesi alınması ve trafo merkezinin kurulumu için aşağıdaki adımlar izlenir.

Öncelikle tesis için elektrik iç tesisat projesinin çizilmesi gerekmektedir. Bu proje ile enerji müsaadesi için talep edilecek güç belirlenmektedir.Daha sonra ilçe yada bölge işletme müdürlüğüne projemizi sunup,enerji müsaadesi için başvuru yapılmaktadır.Cıkarılan enerji müsadesine istinaden hattın brajman noktasından yer seciminin yapıldıgı noktaya kadar calışmalara başlanır Elde edilen bilgiler doğrultusunda OG trafo projesi çizilir ve elektrik dağıtım şirketi onayına sunulur.Dağıtım şirketi tarafından onaylandıktan sonra projeye uygun malzeme(beton köşk,hücre,pano vb.) tedariği yapılıp saha montajı yapılmaktadır.Montajı yaılan tesisininin dağıtım şirketi yetkilileri kabul için davet edilerek kabulü uygun şartlarda olması gözlenerek kabul işlemi yapılır.

 

TRAFO, direk tipi trafolar beton ve demir direkli  400kVA mak kullanılabilir kullanılabilir fakat beton köşk tipi trafo merkezleri 400kVA den büyük güçleri beslemek için orta gerilimi alçak gerilim kademesine düşürerek alçak gerilimden enerji dağıtımı için trafo merkezi olarak kurulur. Orta gerlimden veya alçak gerilimden ölçmek için sayaç kullanılara dizayn edilir.

Yeni Trafo tesisi veya güç arttırımı için ilk aşama ihtiyaç olan güçü hesaplayarak trafo gücüne karar verilir. Daha sonra Enerji Müsade Belgesi müracatı yapılmalıdır. Enerji müsade belgesindeki şarta göre orta gerlim projesi çizilir ve onay için yetkili kuruma verilir.

Trafo ve kourma elipmanları kapalı bir alan içinde bulunması gerilim malzemelerinin insan ve canlı temasını engeller. Hava şartlarına bağlı olmadan gerekli kontroller yapılabilir. Hava şartlarına bağlı olarak elektrik kesintileri en az düzeyde olur. Şehir içindeki trafo merkezleri hava hattı ve ayrıca yeraltı kabloları ile dağıtım yapabilme olanağı mevcuttur.

O.G. kablolarının tranşelerinin açılması Kabloların uygun derinlikte ve yönetmeliklere göre döşenmesi, ek muflarının ve kablo başlıklarının yapılma uygulamaları. Köşk tipi trafo merkezle-rinin projelendirilmesi, O.G. malzemesinin temini, İşletme ve koruma topraklamasının yapılması, Meger topraklama cihazıyla ölçümü, A.G. Panosu, Kompanzayon Panosunun hazırlanması uygulamaları firmamızda yapılmaktadır.

 

Calışma bölgeleri Adalar,Ataşehir,Beykoz,Cekmeköy,Kadıköy,Kartal,Maltepe,Pendik,Sancaktepe,Sultanbeyli,Şile,Tuzla,Ümraniye,

Üsküdar,Gebze,Kandıra,Körfez,Dilovası,Darıca,Karamürsel,Gölcük,Başiskele,Kartepe,İzmit,Kocaeli merkez,Sakarya Adapazarı,

 

2006 yılından günümüze oldukca yogun bir şekilde kocaeli gebze ve civarı trafo kurulumu yapmaktayız .

 

ETİKETLER:

Gebze Trafo Montajı Yapan Firmalar,Gebze Trafo Kurulum Firması,Gebze Köşk Tipi Trafo Montajı,Gebze Trafo Montajı.İzmit Trafo Montajı,Kocaeli Trafo Montajı,İstanbul Trafo Montajı,Trafo Ustası,Trafo Kurulum Firması,Trafo Montaj Firması,Xlpe Kablo Başlık Yapımı,Orta Gerilim Başlık Yapımı,Yüksek Gerilim Kablo Başlığı,Hücre Kurulumu,Hücre Bağlantısı,Gebze Trafo Binası Montajı,Gebze Pano Montaj Firması,Gebze Kompanzasyon Sistemleri,Gebze Pano Yapımı firması.Gebze Pano Firmaları,Gebze Pano Tasarım,Gebze Elektrik Proje Firması,Gebze Elektrik Mühendislik Firması,Gebze Elektrikçi,Gebzede Elektrikçiler,Parafadur Montajı,Seksyoner Montajı,İzaratör Montajı,Seksyoner Sigortası Değişimi,Gebze Elektrik,Gebze Topraklama Ölçümü,Topraklama,Gebze Ortagerilim firması,Gebze alcakgerilim firması,GERİLİM TRAFOSU,AKIM TRAFOSU,ÖLÇÜ AKIM TRAFOSU,GERİLİM ÖLÇÜ HÜCRESİ,YÜK AYRICILI KESİCİLİ GİRİŞ CIKIŞ HÜCRESİ,GİRİŞ CIKIŞ HÜCRESİ,HÜCRE MONTAJI,ORTA GERİLİM HÜCRE MONTAJI,TRAFO BİNASI,TRAFO BİNA MONTAJI,GEBZE TRAFO BİNA MONTAJI,TRAFO BİNA YAPIMI,TRAFO BİNASI BAKIMI,TRAFO BAKIM HİZMETLERİ,TRAFO TESTİ,TRAFO ORANLARI,TRAFO ÖLÇÜMÜ,TRAFO SECİMİ,TRAFO TEDERİĞİ,BAKIR BARA İŞÇİLİGİ,TRAFO PANO ARASI BAKIR İŞÇİLİGİ,TRAFO PANO ARASI BARA İŞÇİLİĞİ,TRAFO PANO ARASI BARA MONTAJI,ACIK TİP TRAFO BİALARI MONTAJI,ACIK TİPTEN MODÜLER HÜCRE DÖNÜŞÜMÜ,MODÜLER HÜCRE MONTAJI,PENDİK TRAFO MONTAJI YAPANLAR,PENDİK TRAFO MONTAJI,PENDİK TRAFO BAKIMI,PENDİK TRAFO KURULUMU,PENDİK ELEKTRİK TAAHHÜT FİRMASI,PENDİK  ELEKTRİKÇİ,TUZLA TRAFO MONTAJI YAPANLAR,TUZLA TRAFO MONTAJI,TUZLA TRAFO BAKIMI,TUZLA TRAFO KURULUMU,TUZLA ELEKTRİKÇİ,TUZLA ELEKTRİK TAAHHÜT FİRMASI,TUZLA ELEKTRİKÇİ,KARTAL TRAFO MONTAJI YAPANLAR,KARTAL TRAFO MONTAJI,KARTAL TRAFO BAKIMI,KARTAL TRAFO KURULUMU,KARTAL TRAFO MONTAJI,KARTAL ELEKTRİK TAAHHÜT FİRMASI,KARTAL ELEKTRİKÇİ,DİLOVASI TRAFO MONTAJI YAPANLAR,DİLOVASI TRAFO MONTAJI,DİLOVASI TRAFO KURULUMU,DİLOVASI TRAFO USTASI,DİLOVASI ELEKTRİK TAAHHÜT FİRMASI,DİLOVASI ELEKTRİKÇİ,DİLOVASI TRAFO BAKIMI,