Gebze Zayıf Akım Tesisatı

Gebze Zayıf Akım Tesisatı

Binaların iç yapısında zil, anten, telefon, yangın alarmı gibi düzen ve haberleşme alanı için kullanılan elektrik akımına zayıf akım denir. Zayıf akımın doğru ve düzenli bir şekilde eksiksiz olarak çalışabilmesi için zayıf akım kurulumu için gerekli olan kablolar seçilirken mutlaka kaliteli, dayanıklı, sağlıklı ve garantili olmasına özen gösterilmelidir. İnsanların günlük yaşamında vazgeçilmez bir hale gelen teknolojik cihazlar zayıf akım kabloları tarafından çalıştığı için öncelikle insan sağlığını tehdit etmeyen özellikte olmasına özen gösterilmelidir. Zayıf akım kabloları zararlı ve zehirli gazları iletmeme, yangın durumlarında alevleri iletmeme, darbe ve kemirgenlere karşı korunaklı olmalıdır. Zayıf akım kablolarında meydana gelebilecek hasar ve darbeler akımın kesilerek kullanılmaz hale gelmesine neden olabilir. Zayıf akım sistemleri kamera tesisatı, hırsız alarmı ve yangın alarmı gibi can ve mal güvenliğini tehdit eden durumlar için çok önemlidir. Zayıf akım sistemlerinin en önemli avantajı istenmeyen durumlarda erken dönemde haber verilmesidir. Zaman kazanmanız için erken uyarı sisteminin önemi çok büyüktür.

Kamera Tesisatı

Kamera tesisatı kaza, gasp yangın ve hırsızlık gibi durumlarda can ve mal güvenliğini sağlayan caydırıcı özelliği bulunan sistemlerdir. Zayıf akım sistemine bağlı olarak çalışan kamera sistemleri evinizin ve iş yerinizin 7/24 izlenmesini ve görüntü kaydının yapılmasını sağlar. Kamera tesisatında kurulum yapılmadan önce tesisatın yapılacağı mekanın analizinin yapılması gerekir. Mekan için uygun özellikte ve uygun şekilde kameralar seçilir. Kamera tesisatının sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde çalışması için sisteme uygun zayıf akım kabloları seçilir. Kamera sistemleri kurulumu eksiksiz ve güvenli bir şekilde tamamlanmalıdır.  Kamera sistemlerinin en önemli özelliği gece ve gündüz görüşü il tüm görüntüleri kayıt altına alıyor olmasıdır. 

Hırsız Alarm Tesisatı

Hırsız alarm tesisatı zayıf akım tesisatına bağlı olarak kurulan ve çalışan bir sistemdir. Hırsız alarm tesisatı hareket ve görüntü odaklı olarak çalışabilir. Hırsız alarm tesisatınızı uzaktan erişim ile cep telefonunuza bağlayarak evinizde ve iş yerinizde bir hareketlilik olduğu sürece haberdar olabilirsiniz. Hırsız alarm sistemleri hareket algılayıcılar, dedektörler, uyarıcılar, alarm panelleri ve kontrol kumandalarında oluşan bir sistemdir. Dedektörler gaz algılayan, hareket algılayan, duman algılayan ve ses algılayan olmaz üzere tercih edilebilir. Hırsız alarm sisteminde algılayıcılar merkeze uyarı vererek otomatik telefon ile arama işlemini gerçekleştirir. Bağlantılar bu şekilde yapılırsa hareket ya da duman algılandığı an kişinin telefonuna uyarı verilir. Hırsız alarm kurulumu ihtiyaca uygun şekilde seçilerek kurulur.

Yangın İhbar Sistemleri

Yangın ihbar sistemleri yangının en kısa sürede fark edilerek müdahale edilmesini sağlayan can ve mel güvenliğini korumak amacı ile geliştirilmiş sistemlerdir. Yangın alarm sistemleri kurulumu zayıf akım bağlantıları ile gerçekleştirilir. Yangın alarm sistemlerinde yangın bilgisi alarm paneline ulaştığı anda alarm paneli tarafından önceden tanımlanmış olan itfaiye, cep telefonu ve gerekli kurumlara yangın bildirimi yapılır. Sesli uyarı ve ışıklı uyarı sistemleri sayesinde yangın büyümeden çevreye haber verilir ve erken dönemde yangına müdahale etme imkanı sağlar. Yangın alarm sistemlerinde data kurulumu çok önemlidir. Yangın alarm haberinin data ile duyurulması işlemi sayesinde yangın çıkan binanın erken tahliyesi ve yangın büyümeden müdahale edilmesi gibi zamandan kazanımlar sağlanır.

Zayıf Akım Sistemlerinin Önemi Nedir?

Zayıf akım sistemleri sayesinde can ve mal güvenliğinizi sağlamış olursunuz. Olası hırsızlık, yangın ve gasp gibi durumlarda önceden haber alarak zamandan kazanır ve erken müdahale şansı kazanmış olursunuz. Gebze zayıf akım sistemleri firması olarak evinizin ve iş yeriniz için gerekli olan tüm güvenlik sistemlerinin kurulumunu, mekan analizini ve bakımını gerçekleştiriyoruz. Uzman ekibimiz sayesinde vermiş olduğumuz kurumsal hizmetten dilediğiniz zaman faydalanabilirsiniz.