Gebze Elektrik Müşavirlik Hizmetleri

Gebze Elektrik Müşavirlik Hizmetleri

Elektrik enerjisinin verimli ve sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesini sağlamak elektrik müşavirlik hizmetleri verilir. Enerjisinin düzgün dağılımı elektriğin en iyi şekilde kullanılabilmesini sağlar. Gebze mühendislik hizmetleri olarak elektrik üretim ve dağıtımının kaliteli ve sorunsuz olmasını sağlarız. Zaman kaybını en aza indirerek birim maliyetler ile elektrik enerjisinden faydalanılmasını sağlarız. Gebze elektrik mühendislik firması olarak paylaşıma açık çalışma prensibimiz ile mühendislik ve müşavirlik hizmetleri sunarız. Elektrik dağıtımı ve kullanımı ile ilgili gerekli belgeleri en uygun başvuruyu yaparak sizin için alırız. Enerji hatları, trafo kurulumları, paratoner kurulumları, kompanzasyon panoları, alt yapı kablolama hizmetleri gibi yapılacak tüm çalışmalar için gerekli kurumlara başvuruları yapıp izinlerinizi alırız. Gerekli hallerde enerji kurulumları için onay alıp en iyi şekilde kullanmanızı sağlarız. Müşavirlik hizmetlerimiz ile yaptığımız tüm çalışmalarımıza resmi ve gerekli izinler ile gerçekleştiririz.

Gebze müşavirlik hizmetleri firmamızdan yüksek gerilik orta gerilim trafo merkezleri danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz. Harmonik cihazlarımız ile ölçüm hizmeti ve olası çözümler konusunda faydalanabilirsiniz. Reaktif kompanzasyon hesaplamaları ve uygun kompanzasyon seçimleri konusunda müşavirlik ve mühendislik hizmetlerimiz ile yanınızdayız. Firmamız topraklama ölçümleri ve ölçümlerin raporlandırılması konusunda gerekli işlemleri yapar. 5000V/4000MOHM’a kadar izolasyon ölçümleri hususunda firmamızdan yararlanabilirsiniz. Aydınlık şiddet ölçümleri ve ölçümlerin raporlandırılması konusunda işinde uzman mühendis ve müşavirlerimizden yardım alabilirsiniz. Trafo yağ ölçüm raporlandırması hizmet verdiğimiz alanlardan biridir. Tesisat uygunluk raporları konusunda da Gebze müşavirlik firması olarak hizmetinizdeyiz. Firmamızdan alacağınız mühendislik ve müşavirlik hizmetleri ile enerji kurulum, dağıtım ve kullanımı hususunda hiçbir problem yaşamadan yasal tüm hakları ile birlikte kullanabilirsiniz. Elektrik enerjisini sorunsuz ve düşük maliyetler ile kullanmak için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Gebze İç Tesisat Uygunluk Raporu

İç tesisat uygunluk raporu, elektrik iç tesisler yönetmeliği uyarında her yıl düzenli olarak kontrollerin yapıldığına dair hazırlanan rapordur. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu yönetmelik ile 1 yılda bir kez mutlaka elektrik tesisatının kontrol ve ölçümlerinin yapılması şarttır. Kanunen zorunlu olan ve işyerinin güvenliği için mutlaka yapılması gereken kontroller firmamız tarafından işinde uzman mühendislerimiz tarafından yapılarak raporlar hazırlanır. Elektrik iç tesisat kontrol ve ölçümlerini yetkili teknik mühendislerimiz yaparak raporlarını hazırlamaktadır. İş sağlığı ve güvenliği mevzuatına uygun olarak hazırladıkları raporlar bir yıl boyunca tüm denetimlerden sorunsuz bir şekilde geçmenizi sağlayacaktır. İç tesisat uygunluk belgesi ile tesisatınıza kontroller için gelen görevlilere firmamızın hazırladığı raporları göstererek hiçbir problem yaşamazsınız.

Emo raporu mühendislerimizin yaptıkları inleme ve kontroller sonucu hazırlanan topraklama raporuna verilen isimdir. Emo raporu kanunen zorunlu olan bir belgedir. Tesislerde yapılan kontrollerde emo raporu mutlaka istenir. Topraklama insan sağlığı ve güvenliği için önemli bir konudur. Topraklama, elektrik kaçaklarına engel olmak için elektriğin basit bir yöntem ile toprağa verilmesi anlamına gelir. İnsanları ve diğer canlıları korumak için topraklama hattının kurulması ve düzgün işlemesi şarttır. Topraklama kullanılan elektrikli eşyaların daha uzun ömürlü olması için de önemli bir konudur. Yönetmeliklere uygun şekilde kontrol ve ölçümleri yapılarak emo raporu hazırlanır. Topraklama hattının periyodik olarak her yıl kontrol ve ölçümleri yapılarak emo raporlarının hazırlanması kanuni bir zorunluluktur. Tesisin denetimlerinde ilk istenilen belgelerden biri emo raporu olur. Zira elektrik kaçağını önleyen topraklama, insan sağlığı ve güvenliği için en önemli önlemlerden biridir. Firmamız topraklama hattı oluşturma, yıllık periyodik bakımlarını gerçekleştirme ve teknik mühendislerimiz ile kontrol ve ölçümlerini yaparak emo raporu hazırlama konusunda hizmetinizdedir.